Näille tunneille mahtuu mukaan!

30.8.2019

Seuraavissa ryhmissä on hyvin tilaa:

Alle kouluikäisten ryhmissä:

MAANANTAI                                       

17.00-17.40   Saukonpuiston koulu        Soveltava temppuilu 4-9 v.

17.00-17.40   Irjalan päiväkoti                 Ninjajumppa 5-7 v.

17.00-17.40   Hallilan koulu                     Temppujumppa 3-5 v.

17.15-17.55   Muotialan päiväkoti           Ninjajumppa 5-7 v.

17.30-18.10   Metsäniityn päiväkoti        Soveltava temppuilu 4-9 v.

17.45-18.25   Hallilan koulu                     Satutanssijat 4-6 v.

17.50-18.30   Raholan koulu                    Temppujumppa 3-5 v.

                                          

TIISTAI                            

17.50-18.30   Kanjonin koulu                   Temppujumppa 3-5 v.   

                                  

KESKIVIIKKO                                      

17.30-18.10   Kalkunvuoren päiväkoti     Satutanssijat 4-6 v.

17.50-18.30   Sorilan koulu                       Ninjajumppa 5-7 v.

17.50-18.30   Harjun koulu                       Ninjajumppa 4-6 v.

17.50-18.30   Niemenrannan päiväkoti   Satutanssijat 4-6 v.

17.50-18.30   Lielahden koulu, iso sali     Ninjajumppa 5-7 v.

18.15-18.55   Kalkunvuoren päiväkoti     Temppujumppa 3-5 v.

                                           

TORSTAI                          

17.00-17.40   Lielahden koulu, pieni Sali Temppujumppa 3-5 v.

17.00-17.40   Takahuhdin alakoulu          Temppujumppa 3-5 v.

17.30-18.10   Kalkun koulu                      Ninjajumppa 4-6 v.

17.45-18.25   Takahuhdin alakoulu          Satutanssijat 4-6 v.

17.50-18.30   Kanjonin koulu                   Ninjajumppa 5-7v.

17.50-18.30   Raholan koulu                    Satutanssijat 4-6 v.

18.30-19.10   Leinolan koulu                   Temppujumppa 3-5v.

                                           

SUNNUNTAI                                        

10.45-11.25   Leinolan koulu                   Satutanssijat 4-6 v.

11.30-12.10   Leinolan koulu                   Ninjajumppa 5-7 v.

11.45-12.25   Lamminpään koulu            Ninjajumppa 5-7 v.


Kouluikäisten ryhmissä:

MAANANTAI                                       

17.00-17.45   Raholan koulu                    Voimistelukoulu 6-10 v.

18.00-18.45   Muotialan päiväkoti           Voimistelukoulu 7-10 v.

                                  

TIISTAI                            

17.00-17.45   Atalan koulu                       Freegym 8-12 v.

17.00-17.45   Kanjonin koulu                   Dance4Fun 7-11 v.

18.30-19.15   Kalkun koulu                      Dance4Fun 7-11 v.

19.15-20.00   Hallilan koulu                     Freegym yli 9 v.


KESKIVIIKKO                                      

17.00-17.45   Sorilan koulu                       Freegym 7-9 v.

17.00-17.45   Harjun koulu                       Freegym 7-10 v.

17.00-17.45   Niemenrannan päiväkoti    Voimistelukoulu 6-10 v.

                                           

TORSTAI                          

17.00-17.45   Kanjonin koulu                   Freegym 7-10 v.

17.00-17.45   Raholan koulu                    Akrosirkus 8-12 v.

18.15-19.00   Kalkun koulu                      Voimistelukoulu 7-10 v.

                                           

LAUANTAI                     

12.05-12.50   Leinolan koulu                   Trikkaus 7-13 v.



Nuorten ryhmissä:

MAANANTAI                                       

19.30-20.30   Karosen koulu  Freegym 11-16 v.                                    

TIISTAI                            

17-18          Kaarilan koulu       Nuorten Move-treenit 13-15v.                                     

KESKIVIIKKO                                      

16.15-17.15   Leinolan koulu   Street&Showdance 12-15 v.                                         

TORSTAI                          

17.00-18.00   Hallilan koulu     Nuorten Move-treenit 13-15 v.  


Perheliikunnan ryhmissä:

MAANANTAI                                                             

17.00-17.40   Leinolan koulu                   Aikuinen-lapsi 1-2 v.        

17.45-18.25   Saukonpuiston koulu       Koko perhe liikkuu! 0-6 v. .                    

17.45-18.25   Irjalan päiväkoti                 Aikuinen-lapsi 2-3 v.        

18.15-18.55   Metsäniityn päiväkoti       Koko perhe liikkuu! 0-6 v.                                                                 

TIISTAI                                                  

17.00-17.40   Hallilan koulu                     Perheakro 4-8 v.                

17.45-18.25   Hallilan koulu                     Aikuinen-lapsi 2-3 v.        

18.00-18.40   Tesoman koulu, monitoimisali  Aikuinen-lapsi 2-3 v.      

                                                                                                                                             

KESKIVIIKKO                                                           

17.15-17.55   Muotialan päiväkoti           Aikuinen-lapsi 2-3 v.        

18.35-19.15   Hallilan koulu                     Koko perhe liikkuu! 0-6 v.

18.35-19.15   Harjun koulu                       Perheakro 4-8 v.                

                                                                

TORSTAI                                               

17.45-18.25   Lielahden koulu, pieni Sali                      Koko perhe liikkuu! 0-6 v.

18.30-19.10   Takahuhdin alakoulu                               Koko perhe liikkuu! 0-6v.

                                                                

SUNNUNTAI                                                           

11.00-11.40   Lamminpään koulu            Koko perhe liikkuu! 0-6 v.

12.15-12.55   Leinolan koulu                   Perheakro 4-8 v.                

                                                           

Aikuisten kursseilla ja erikoistunneilla:

TIISTAI    

klo 19-20 Takahuhdin alakoulu Äijäcrossi

klo 19.15-20.00 Kalkun koulu   KimppaJumppa

KESKIVIIKKO 

klo 18.30-19.30 18.9.-27.11.2019, ei 16.10. Ratinassa Aikuisbaletti-kurssi

SUNNUNTAI

klo 13-14 Leinolan koulu KimppaJumppa


Kaikille aikuisten tunneille mahtuu uusia jumppareita!